Říjen 2014

Book Tag: 15 otázek o knihách od Gooverky

29. října 2014 v 17:49 | Anjet
Našla jsem velmi zajímavý knižní tag. Tak (:D) ho chci pro vás vyplnit. Doufám, že se vám bude líbit.
Otázky pochází z blogu Gooverky.1) Dělá se ti špatně, když čteš v autě?
Trochu ošemetná otázka. Já moc často autem nejezdím. Když už ano, tak si nečtu. Mám dokonce takový pocit, že jsem si v autě nikdy nečetla. V buse nebo ve vlaku už to dávám s přehledem. :)

2) Který z autorů má podle tebe originální styl a proč?
Svým způsobem každý. :) Překvapil mě ale např. Bohumil Hrabal. Ve špatném slova smyslu. Nikdy jsem se s podobnou literaturou nesetkala. Využívá velmi zkratku, která sice neškodí, ale i tak by mi nevadilo, kdyby to psal trochu více "normálně". Originální? Na 100%.
V pozitivní slova smyslu to byla Hana Androniková. Její knihy jsou jiné. Hlavně Nebe nemá dno. Ta je originální už jenom grafikou. :)

3) Série Harry Potter nebo Stmívání? Sepiš tři body na obhajobu.
Poněkud složité. S Harrym jsem vyrůstala, jako snad každý z mé generace. Stmívání bylo v době, kdy se to dostalo i k nám, už dávno hitem. Mám pocit, že jsem ho četla v devítce. Tehdy se mi líbilo (tehdy jsem četla i Lanczovou :D ). Hodně. No která holka by nechtěla, aby se o ni ucházeli dva borci najednou. :) Ale asi Harry.
Důvody? 1) Snape, 2) Snape 3) Snape :P

Jak jsem to spálila.

25. října 2014 v 0:29 | Anjet |  Aktuality aneb když má adminka chuť psát
Díky událostem posledních dvou dní jsem došla k názoru, že se asi opravdu neumím vyrovnat s minulostí. Myslela jsem si, že jsem tohle všechno nějak už překonala, ale pár pitomých a náhodných setkání s určitými lidmi mě přesvědčilo o opaku.
Já minulost nezvládám. Uvědomila jsem si, že už se doopravdy musím posunout dál.
Že musím odpustit jim, těm, co mi tak něuvěřitelně, možná i nevědomky, ublížili. Že hlavně musím odpustit sobě, jinak se nikdy z tohoto kruhu nedostanu.
Proto jsem si všechny věci, co mi způsobily bolest, strach nebo trápení, sepsala na papír a v magickou hodinu 00:00 je na bálkoně spálila. Pak jsem je rozhodila pryč.
Popravdě cítím se jinak. Líp asi určitě, že jsem jako dopravdy spálila všechny mosty, co nás propojovali. To je super. Na druhou stranu, ale možná cítím trochu lítost. Nad tím, že jsem to dala pryč.
Bylo to překvapivě docela rychlé, nejspíš i bezbolestné. Měla jsem to udělat už dávno.

Minulost neexistuje, jsou to jen určité vzpomínky v mé hlavě. A ty jsou, doufám, konečně pryč.Jak zvádáte minulost vy? Máte s tím taky takový problém?

Anjet

Popiš do detailů svůj den.

23. října 2014 v 23:32 | Anjet |  30 questions challenge
Jsem zpět doma, glory, glory, glory. Čas na další čast challenge.
Ou. Do jak moc velkých detailů? :D Dnešní den nebyl obyčejný, v jistých ohledech spíše smutný.

Z postele jsem se vyhrabala skoro v 11. Celou noc jsem nespala, protože mi bylo neuvěřitelně zle, tak jsem si ráno musela trochu poležet. Najedla jsem se a sbalila si věci. Nachystala jsem se na přednášku.
Před tři čtvrtě na 12 jsem se už táhla na tramvaj ( já vím, na šalinu :D). Na fildu jsem doběhla asi tak 10 minut před půl jednou. :)
Od půl jedné do tři čtvrtě na dvě jsem byla na přednášce Česká literatura 1. pol. 20. stol. Byla to velmi vydařená přednáška, strašně mě to tam bavilo. Bylo to asi nejvíc super přednášejícím. :D


Ve dvě hodiny jsem odcházela z FF a táhla se na jinou budovu. Tetokrát na fonetiku na Úvoz. Fonetika měla být od 14:10. Ve skutečnosti byla od 14:20. :D Přednáška byla taktéž velmi přínosná a bavila mě. Z FF na Úvoze odcházim 16:00.

?


Do 16:30 se mi podaří dostat se zpět na kolej. Najím se a v 17:25 odcházím i s věcmi pryč. Kolem 17:55 se mi podaří konečně dostat na Zvonařku. Cestou potkávám několik lidí, co jsem znávala a vzájemně se ignorujeme. Docela zamrzí. :(
Bus odjíždí v 18:10, na momo vystupuji 19:20.
Domů se dostávám 19:30.
Dokoukám se ségrou Doctora, a pak se od 20:10 koukám na Svatby v Benátkách.
Od 21:45 si se sis pouštíme písničky, co jsme dříve strašně žraly. :D
Teď je 23:31 a já píšu tento článek.
Až ho dopíšu kouknu se na speciální díl PLL. A půjdu se sprchovat, pak číst a spát.
Zítra bude náročný den. :)
Dobrou noc sluníčka. ;)

College life!

12. října 2014 v 14:35 | Anjet |  Aktuality aneb když má adminka chuť psát
Omlouvám se, že jsem vám už tak dlouhou dobu nenapsala aktuální deníkový záznam. Už je to měsíc, co chodím na vysokou školu a vás jsem ještě nijak neinformovala.
Popravdě mám z toho docela smíšené pocity. Na jednu stranu mám strašně moc volného času, nikoho (teda až ve staroslovenštině) nezajímá, jestli se učím nebo ne. Na druhou stranu mi chybí pravidelný režim.
Předměty jsou super. Tedy na gramatice je to horší, tam jsou hodně přísní. Ale literatura, ta je úžasná. Zde jsou vyučujíci tak neuvěřitelně super. O knihch dokáží mluvit s takovou vášní, kterou jsem u nikoho ještě neviděla.

Chybí mi neuvěřitelně gympl. Nedávno jsem se zase koukala na Awkward. a střední mi chyběl zase o trochu víc. Ale pravidelně se stýkáme. Což je super, protože ty děcka nechci ztratit. Chodíme na různé kulturní akce a je to dost super. Za čtvrťák se ze mě stal docela asociál, tak si to musím tentokrát trochu vykompenzovat.Staroslovenština rules! To nechceš.


Opravdu velmi oceňuji, že se můžu každý čtvrtek večer vrátit domů. Nikdy jsem se tak moc domů netěšila, jako tentokrát. Některé věci holt docením až časem.

Dnes jsem sama doma. Sis je opět v nemocnici, mutti jela s ní a já si užívám domácí pohody. Koukala jsem se na finále Shangaje, kde milovaný Roger vyhrál. To mi hodně zvedlo náladu. Za chvili půjdu asi k b/d a za Mazlikem. Navíc dneska se jede Velká pardubická a její sledování je u nás už několikaletá tradice. Na to se těším.

Zpátky na kolej jedu až v pondělí večer. Už se fakt celá třepu. Ani náhodou.


Jak se máte vy? Chodíte na vysokou?

10 posledních songů na tvém Facebooku.

9. října 2014 v 23:47 | Anjet |  30 questions challenge
Tak tohle bude docela problém. Moje aktivita na Fb je více než smutná, takže 10 songů dohromady rozhodně nedám. Pojmu to ale jinak. Zveřejním 10 songů, které teď nejvíce poslouchám. Příjemnou zábavu.

Beatles - Let it be
Simple plan - Anywhere else but here
Christina Perri - A Thousands years
Tomáš Klus - Neklid
Chinaski - Víno
Maroon 5 - Maps
American Authors - Best day of my life
The Band perry - If I die young
Alicia Keys - Girl On Fire
Enrique Iglesias - Bailando

Spousta vzpomínek. :)
A jaké jsou vaše oblíbené písničky? :)