Přečtené knihy Březen, Duben, Květen

5. června 2014 v 23:51 | Anjet |  Aktuality aneb když má adminka chuť psát
Nebyl čas číst, nebyl čas to házet na blog. Jedná se hlavně o knihy k maturitě, sem tam něco na odlehčení. Jak pokračuji v knižní výzvě sledujte ZDE!
Btw: Stav stejný, ba dokonce i horší.

BŘEZEN

Anna Godbersenová - Luxus

Na knihu jsem narazila úplnou náhoodu po bezcílném bloumální po knihovně. Ze začátku mě hned až neobykle chytla, bavila mě fakt hodně. Doporučuji. Manhattan 1899 je opravdu zajímavý.Petra Soukupová - Zmizet


Celá kniha se skládá ze tří podivných povídek, kde opravdu někdo zmízí. Je o vzatazích mezi rodiči a dětmi, mezi sourozenci. Je drsná a pravdívá.


Vladimíry Klimecká - Druhý život Marýny G.
Dostala se mi naprosto náhodou do rukou tato skvělá kniha. Jedná se o popis života čtyř žen, které jsou z jedné rodiny. Je to průřez všemi generacemi. Kniha začíná před 2. světovou válkou a končí v současnosti. Dá se vysledovat, jak se v průběhu let mění lidské myšlení.

Lion Feuchtwanger - Lišky na vinici
Asi nový rekord. Tuto krásku jsem četla déle jak rok. nevím, pořád jsem se do ní nějak nemohla dostat. Nakonec teda fajn. Zajímavý pohled na domu Marie Antoinetty. Nejlepší části knihy byly o samotné Marii a o dramatikovi Pierrovi. :)


DUBEN

Jamie McGuire - Krásná katastofa
Po hodně dlouhé době jsme zkusila knihu, která teď docela frčí. Četla jsem ji v době, kdy jsem se hlavně hodně učila, takže to bylo docela fajn rozptýlení. Někdy jsem absolutně nechápala ani jednání Abby ani Travise. Ale taková je láská. :)


Antonie de Saint Exupéry - Malý princ
Jsem ostuda otřesná, že jsem tuto knihu četla až teď. Dala jsem si ji do seznamu k maturitě, tak nebylo zbytí. Ale to není jenom pohádka, myslím, že se tam dá najít vždy něco pro každou generaci. Je milá.

Kateřina Tučková - Vyhnání Gerty Schnirch
Kniha pojednávající o odsunu Němců v roce 1945. Je to otřesný. Nedokážu si představit, jak se takto někdo může chovat. Neuvěřitělně chytlavé a hlavně hodně dobře napsané.

KVĚTEN


Milan Kundera - Žert
Opět další kniha ze seznamu k maturitě. Dočetla jsem ji někdy o svaťáku. Celkově hodně dobrá kniha. Jak jedna legrace může zničit celý život.


Jo a Alice Kingsleyovy - Alice v zrcadle
Hodně upřímná kniha. Hodně. Anorexie je boj a Alice to neměla opravdu jednoduché.

R. L. Stine - Stopy hrůzy Královna plesu
Menší sentimentální návrat do minulosti. Jak já tyto knihy dříve žrala. Super na oddech.


Karel Čapek - Válka s mloky
Opět jedna z krasavic k maturitě. Četla se mi docela blbě, ale neříkám, že je špatná. Je dobrá, hodně. Tolik skrytých narážek jsem v žádné jiné knize ještě neviděla.Tak to je vše. Jedenáct knih za tři měsíce není málo, ale taky to není žádný zázrak. Vzhledem k tomu, že jsem v květnu maturovala, skládala několik příjmacích zkoušek na vysoké a měla absolvák v klarinetu, tak je to docela solidní výkon.
Pokusím se to do příštích měsíců napravit. :)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.