Únor 2014

Spíš? Ne, jsem ve stádiu hibernace.

22. února 2014 v 22:48 | Anjet |  Aktuality aneb když má adminka chuť psát
Proč je vždycky tak těžký vymyslet nějakou úvodní větu? Nenapadá mě fakt nic. Škoda, no.
Takže proč jsem na svůj už pomalu zmírající blogísek nenapsala dříve. No těžko říci. Nejprve jsem se snažila dohnat všechny články, které jsem vám slíbila. Snad si je přečtete, u některých byla fakt i snaha. Díky za to.
Měli jsme maturitiní ples. WOW. Mnozí z vás si všimili na fb. Byla to hodně fajn akce, sice nejsem ryze plesový typ, ale cajk. Nástup jsme nedomotali, Gaudeamus jsme dali docela slušně, nerozmázla jsem se, když jsem si šla pro šerpu, takže to musím hodnotit opravdu pozitivně. Ne, bylo to fajn. :)

Ve škole je to zlý. Mám toho opravdu hodně, i když, co jiného jsem čekala. Moc toho nenaspím. Jen tak z hecu jsem si spočítala svém naspané hodiny za školnní týden. A dostala jsem se na 8. Za pět dní. To je celkem síla, že. Jeden by řekl, proč to dělám. Já musím, nedokážu se neučit. Stává se ze mě zombie. Možná tak tochu jako Spencer z PLL. I když ta k tomu má důvod. Já mám jen maturitu.

V pondělí naštěstí nejdu do školy. Začíná mi další kolečko pod doktorech. Jo, jak se jednou dostanu do jejich spárů... Nebaví mě to. Není to už ani vtipný. Bohužel.

Koukali jste se na ZOH? Já jo a fakt mě mrzí, že už bude zítra konec. Zvykla jsem si na Sochi, stejně jako předloni na Londýn. Teď mi bude pravidelná dávka sportů a jisté kolektivní soudržnosti chybět. Koukala jsem se hlavně se sis. Teda hlavně na biathlon, na skoky na lyžích a na hokej. Sem tam teda i na krasobruslení a rychlobruslení. A fakt jsme se bavily. Což nebývá zvykem.


Konečně jsem poslala nějaké příhlášky. Zatím mám teda na MU: FF Český jazyk a literatura, FSS Mezinárodní vztahy, FSS Psychologie. A mám v plánu zítra poslat MU: FES Ekonomické teorie, UPOL: PF: Právo, FF Psychologie. Docela široký záběr nemyslíte. No, to je hlavně tím, že naprosto nevím, co chci. Co si myslíte, že je nej? Jakou mám šanci v jednotlivých oborech? Prosím, napište mi svůj názor.Tak u tohoto jsem se fakt po dlouhé době upřímně zasmála. :D

Viděla jsem včera poslední PLL. Ezra je fakt debil. Se nedá. Fakt ne. A přitom jsme ho měla fakt ráda. No jo no. :)
Zjistila jsem, že zrušili Ravenswood. Si jako dělají srandu? Jediný, co mě drželo trochu nad vodou. A pan Collins. ♥ Fakt mě to vytočilo.


Chtěla jsem vám sem hodit nějaký svoje fotky. Ale co už. Jsem moc líná takhle pozdě jít hledat někde telefon, a ještě vám je upravovat. JO MÁM INSTAGRAM! NAJDETE MĚ ZDE! I já jsem podlehla. ;)Napsala bych vám něco hezkého, ale musím si jít psát otázku na biologii. Ano ptáte se správně. Jsem husa a cvok, proč nejdu spát, že. :D Zbývá mi do maturity, teda ústní, jen nějakých 87 dní. A to je kudla málo. Tak proto.

Mějte se fajn, užívejte zimy nezimy a buďtě v klidu.
Anjet

PS: Titulek článku. Můj popůlnoční rozhovor s mutti. :)


Dess # 27

15. února 2014 v 19:42 | Anjet |  Naše dessy


Dess: 2.7
Name: Never trust a pretty girl witj an ugly secret.
with: Pretty little liars cast
by: katherineforbes@seznam.cz

od: 22.11. 2012 do 3.2.2014

Hodnocení: Opět nový rekord víc než rok, skoro rok a půl. Hodně, opravdu hodně se mi líbil. Taky mám problém s tajemstvími, takže se to hodilo. Fakt jsem ho měla ráda. Díky K. :)

Vyhodnocení knižní výzvy 2013

15. února 2014 v 19:34 | Anjet |  Aktuality aneb když má adminka chuť psát
Nečekaně, ale přeci. Zmohla jsem se, abych vám to mé celoroční čtecí počínání trochu zhodnotila. Tak snad to bude k užitku.


knizni-vyzva-na-rok-2013
Z dílny: Ells.

Dala jsem si jako vrcholnou metu 50 knih. Nakone jsme jich dala pouze 57. Není to málo, není to moc. Ale jsem na sebe docela hrdá. Protože i přes to nic moc času, jsem si na čtení čas našla. :)

Celkový počet přečetných stran: 13 882
Všechny knihy, co jsem přečetla: ZDE

NEJLEPŠÍ KNIHA Z POVINNÉ ČETBY: O MYŠÍCH A LIDECH - J. STEINBECK
Nečekala jsem v případě této knihy vůbec nic. A nečekaně se mi fakt líbila. Tu si musíte přečíst je dokonalá.

NEJVÍCE DOPORUČOVANÁ KNIHA: SCHINDLERŮV SEZNAM - T. KENEALLY
Na tuto knihu jsem četla tolik krásných recenzí. Pak se mi dostala možnost udělat si referát na Schindlerův životní příběh. Tato kniha mi sloužila jako podklad. Každopádně se mi neuveřitelně líbíla i přes to otřesné téma. Tu by měl číst taky každý.

NEJLEPŠÍ KNIHA LETOS VYDANÁ: TERAPIE LÁSKOU - M. QUICK
Viděla jsem film, četla jsem knihu. Oboje je prostě skvělé. B. Cooper je ve filmu skvělý. Kniha je boží. Asi taky potřebuji taky věřit ve stříbrné lemování.
Best of the best.

NEJLEPŠÍ KNIHA VŮBEC: PRÁZDNÉ MÍSTO - J.K. ROWLING
Opět neuvěřitelně vychvalovaná a taky kritizovaná kniha roku. Popravdě já od ní nečekala vůbec nic. Ze začátku mi trochu vadilo přemnožství postav. Nakonec se to solidně rozjelo. Konec byl hodně nečekaná, ale opravdu se hodil. Oceňuji hlavně vypracovanou psychiku postav. I přes jejich velké množství, každá prodělá vývoj. A to je dobře.

NEJVĚTŠÍ ZKLAMÁNÍ - TEN, KDO STOJÍ V KOUTĚ - S. CHBOVSKY
Všichni ji milují, mně dělalo problém vůbec jí dočíst. Fakt se mi nelíbila. Asi na tuto literaturu pořád nějak nemám.

NEJVĚTŠÍ PŘEKVAPENÍ - SLUNCE V ÚPLŇKU - PŘÍBĚH JANA PALACHA - L. PROCHÁZKOVÁ

Nečekala jsem opět nic. Již několikrát jsem tady psala, že mám pro příběh Jana Palacha slabost. Tady ta kniha je hodně dobrá. Věřte mi. Je o tom, jak někdo bojuje a jak někdo ne. Jsem ráda, že jsem ji četla.

Doufám, že jste tady našli nějakou inspiraci. Byla by to škoda, kdyby ne.

Jesus Christ Superstar

15. února 2014 v 18:55 | Anjet |  Aktuality aneb když má adminka chuť psát
Na konci listopadu/ha opět píšu pozdě/ jsem měla znovu možnost jet s pár lidma do divadlo. Tentokrát byl vybrán muzikál Jesus Christ Superstar a samozřejmně Praha.
Pokusím se Vám o tom napsat ještě snad objektivní zprávu.

Jesus Christ Superstar
29.11.2013
Hudební divadlo Karlín

oficiální fotografie: Hudební divadlo Karlín

V hlavní rolích:
Ježíš: Kamil Střihavka
Máří Magdaléna: Dasha
Pilát Ponský: Václav Noid Bárta
Herodes: Ondřej Brzobohatý

Jesus Christ Superstar je rocková opera, kterou vytvořili autoři Tim Rice a Andrew Lloyd Webber. Toto dílo vzniklo v roce 1969. Vypráví příběh posledního týdne života Ježíše Krista od jeho příchodu do Jeruzaléma až do jeho ukřižování.

Už bývá pomalu tradicí, že společně s týmem momo jezdíme do divadla. Tentokrá to byla volba téměř jasná. Protože, kdo neviděl JCHS nemůže se mezi pravé fandy muzikálu řadit.
Líbila se mi více druhá část než první (ségra to měla přesně naopak). Ze začátku to bylo hodně zmatené. Bohužel. Ovšem ukázka toho, že je Ježíš vlastně jenom člověk byla skvělá. Druhá část, Poslední večer, Jidášova zrada, samtotná zpověď Ježíše...naprosto skvělý. A ukřižování. Wow. Málem jsem to obrečela. Hodně dobrý.


Kamil Střihavka byl boží. Jeho dokonalý zpěv při zpověďi Ježíše, byl tak skvělý. Ten si zasloužil potlesk ve stoje. Dasha je skvělá, ona působila tak velice mile, upřímně. Václav Noid Bárta byl jako Jidáš skvělý. Dokonalost. A Ondra Brzobohatý....dokonalý a vtipný.V zahradě getsemanské - Kamil Střihavka, dokonalost...navíc se na něj tak hezky kouká

Možná na vás působí, že to bylo až moc dokonalý. Ne bylo skvělý. Více než to. Ale znám spoustu lidí, který se to nelíbilo. On to není takový ten typiocký muzikál...s tím se musí počítat.

Mít možnost, jdu znova. Ha, vím, že to říkám vždy, ale v tomto případě bych fakt šla.

Hodnocení: 90%

Rebeka

15. února 2014 v 17:54 | Anjet |  Aktuality aneb když má adminka chuť psát
Při pobytu v Praze jsme měli možnost jít do divadlo. Nakonec to po dlouhém hádání vyhrálo divadlo Na Vinohradech a Rebeka.

Rebeka
Divadlo Na Vinohradech

Officiální popis: Milostný trojúhelník mezi Rebekou, Rosmerem a jeho nedávno tragicky zesnulou ženou zatěžuje
i současný vztah dvou výjimečných osobností. Rozpor sebeklamu se skutečností napíná nenaplněný, ale po naplnění oboustranně dychtící intimní vztah mezi ženou a mužem až k nesnesení. Tento rozpor mezi cítěným a předstíraným přerůstá ve strhujícím ději hry z osobní roviny do roviny mravní, náboženské a společenské.
source: Divadlo Na Vinohradech

Zdroj obrázků... Divadlo Na Vinohradech

Obsazení hry bylo: Rebeka Westová: Dagmar Havlová, Johannes Rosmer: Roman Zach, Rektor Kroll: Luboš Veselý, Ulrik Brendel: Petr Kostka, Petr Mortensgaard: Otakar Brousek ml., Helestehová: Daniela Kolářová


Ze začátku jsem si nebyla jistá, jestli jsem zvolili správně. ( I když když se na scéně objevil Roman Zach...i kdyby to celé stálo za nic, tak vidět jeho..wow). Ze začátku se tam hodně řešila politika, společenská situce a tak. To bylo fajn, ale moc nezaujalo. Ale druhá polovina byla hodně boží. Řešil se tam hlavně vztah Rebeky a Rosmera, too jak celkově Rebeka s jeho bývalou mrtvou ženou manipulovala, jak ji dohnala k sebevraždě. Konec je poněkud nečekáný, ale jsem s ním spokojena.

Paní Dagmar Havlová, mimoto že vypadá fakt skvěle, je naprosto úžasná. Nečekala jsem, že by mohla být tak skvělá herečka. Roman Zach byl místy nepřesvědčívý, ale v závěru hry mě dostal. Nejvíce ale překvapení služka Helestehová v podání Daniely Kolářové. Ač tam hrála opravdu mini roli, byla podle mně nejdůležitější.


Myslím, že rozhodně toto předstvení stojí za shlédnutí. Pokud by mě na něj vzal někdo znovu, nebyla bych proti. Každopádně zkuste to. Uvidíte. Navíc prostředí divadlo je skvělé.

Hodnocení: 70%