Přečtené knihy Září

28. října 2013 v 9:12 | Anjet |  Aktuality aneb když má adminka chuť psát
Kupodivu ač mám strašně málo času, povedlo se mi něco přečíst. Bohužel jich mám ještě opravdu hodně a brzy budeme odevzdávat knihy k maturitě, takže se mám opravdu na co těšit. Kdyby někoho zajímalo, jak si vedu ve výzvě, tak ZDE!

Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou - Arnošt Lustig
Ze začátku jsem si nemhola zvyknout na Lustigův styl a kniha mně vyloženě nebavila. Pak se to ale rozjelo. Je to příběh, ze kterého až mrazí.

Rekviem - Jaroslav Durych


Tři celkem milé, krátké povídky. Jsou vyprávěny starším jazykem, což může být pro někoho problém. Mně se však líbíly.


Schindlerův seznam - Thomas Keneally
Sloužila mi nejpeve, jako podklad na referát do dějáku. Jako historický pramen. Pak jsem se do ní začetla a nemohla se odrthnout. Příběhy židů, kterým bylo alespoň trochu ulehčeno, jsou dojemné. Dopručuji.


Cesta ze ztracena - Cecilia Ahernová
Náhodou jsem na ni narazila v knihově, tak jsem si řekla, proč nezkusit něco nového. Byla to fajn, čtivá, oddechová kniha. Závěr je poněkud urychelný, ale i tak stojí za přečetení. Jak někdo hledá tak dlouho, až se sám ztratí.Všechno, co opravdu potřebuji znát, jsem se naučil v mateřské školce - Robert Fulgham
Byla jsem docela zklamaná, čekala jsem víc. Četla jsem na ni všude chválu, ale popravdě nic moc. Každopádně něktré fejetony milé a vtipné.

Hordubal - Karel Čapek

Povinná četba, která mě ze začátku opravdu moc nebrala. Ovšem, jak se to rozjelo, byla už fajn. Vadil mi jazyk. Moc mi přípomínal milováného Nikolu Šuhaje.Knih je docela málo. Pouze 6. Vesměs se jedná o povinné četní. V říjnu to nebude jiné, možná spíše až do konce roku. Tak snad to nikomu vyloženě nevadí. Holt maturita už je skoro tady. Za co! :D
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.