Kobra 11 úvod

11. července 2009 v 14:05 | sisters2 |  Others K 11

Popis filmu


Jejich revírem je dálnice, jejich tempo je vražedné, jejich protivníci jsou překupníci kradených aut, vrahové a vyděrači, muži z Cobry 11 pracují ve dne v noci, jejich úkolem je chránit naši bezpečnost - to jsou muži z dálniční policie, kteří se k vám vracejí. Německý krimi seriál

Natáčení celého projektu financuje německý televizní gigant RTL Television a jedna epizoda ho průměrně přijde na cca 10 milionu Kč. Spotřebuje se v průměru 10 až 25 automobilů na jednu epizodu. Jejich likvidace je okořeněna dlouhými skoky a ohlušujícími explozemi, jaké jsou na našich obrazovkách k vidění poprvé. Od začátku Kobry 11 jich tak podle RTL šlo do šrotu už přes 3000 (slovy přes tři tisíce)!

Natáčení, které zpočátku probíhalo v okolí Berlína, se od 3.série přesunulo do Kolína nad Rýnem, Düsseldorfu a Hürthu, později přibyl i Bonn. Zajišťuje jej německá "kaskadérská" firma Action Concept, která svými výkony může směle konkurovat hollywoodským akčním filmům. Často musí ale štáb použít i výkonnou počítačovou techniku, aby dosáhl požadovaných výsledků a efektů. "Používáme stejnou technologii, s jakou pracovali filmaři snímků "Den nezávislosti" nebo "Godzilla". Auta by při explozích nikdy nelétala tak vysoko a daleko," vysvětlil programový ředitel televize RTL Marco Conrad. 


Anketa

Byl jsi zde?

Ano
Ne

Komentáře

1 Tina11 Tina11 | Web | 14. července 2009 v 12:27 | Reagovat

to je moc úžasnej seriálek:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.