Chrisatian Paolini-Eragon

27. června 2009 v 18:59 | sisters2 |  Radka
Christian Paolini

Eragon

Z anglického originálu Eragon, vydalo nakladatelství Fragment 2006, přeložila Olga Machútová, počet stran 477.

Stručný obsah

Když jednou Eragon najde v Dračích horách podivný modrý kámen, myslí si, že když ho prodá a uživí svou rodinu přes zimu. Jednu noc se ale z kamene vylíhne malý drak, a to Eragonovi změní život. Zprva draka schovává a krmí ho jeho večeřemi, jen ale drak povyroste, odnese ho do lesa za farmou a nechá ho lovit maso samotného. Po delší době vybírá pro draka jméno. Vybere jméno Safira.
Král Galbatorix zjistí, že ono ukradené vejce vlastní Eragon a pošle za ním špehy - Ra´zaky. Ti mu chtějí Safiru vzít, ale on uteče a nechá doma svého strýce Gera. Ra´zakové ho ale zabijí a Eragon se vydává na dlouhou cestu za spravedlností. Chce se pomstít za svého strýce. Nejde sám, ale i s jejich místním vypravěčem Bromem. Ten toho o Ra´zacích a dracích až až. Vystopují do Ra´zaky ve městě Gil´ead, ale nechají si to pro sebe. Putují dál k Teirmu v noci se uchýlí za hradby města. Ve spánku je napadnou Ra´zakové a způsobí Bromovi smrtelné zranění. Zachrání je až chlapec Murtagh, syn Morzanův. Brom po pár týdnech na následky zranění umírá. Před svou smrtí Eragonovi řekne, že je Jezdec a také mu řekne o tajné cestě k Vardenům - protivníkům krále Galbatorixe. U nich se Eragon i Murtagh musí podrobit těžké zkoušce - prozkoumání mysli. Eragon to dokáže, ale Murtagh se jim nepodvolí a je vržen do vězení.
Eragona i Murtagha až k Vardenům sledovali Urgalové a Kully - elita mezi Urgaly. Začne se schylovat ke světové válce, při které Eragon zabije Durzu - Stín, vůdce Urgalů, a poté padne do hlubokého bezvědomí. Bitvu vyhrají Vardenové, trpaslíci, Eragon, Safira, Murtagh a Arya - elfka a Urgalové ji prohrají.

Ukázka

Jakmile se Eragon probral, znovu na něj padla sklíčenost. Ačkoli nechal oči zavřené, nedokázal zastavit čerstvý příval slz. Snažil se najít nějakou myšlenku nebo naději, která by mu pomohla udržet si zdravý rozum. S tímhle nedokážu žít, zanaříkal. Tak s tím nežij, rozezněla se mu v hlavě Safiřina odpověď
Cože? Gero je navždy pryč! A mě jednou potká stejný osud. Láska, rodina, rodný dům - všechno nám vezmou a nezůstane nic. Jaký význam má to co děláme?

Hodnocení

Je to velice zajímavá kniha, protože se děj odehrává pokaždé v jiné část Alagaesie, a také protože mám strašně ráda draky.

Strašně bychom Vás chtěli poprosit, aby jste nekopírovali zápisy, jelikož jsme je samy vymyšlely. Děkujeme předem:))
 


Komentáře

1 škapynka škapynka | E-mail | Web | 23. července 2009 v 15:26 | Reagovat

úpamatuješ andˇo jak jsem podfoukla šbourka a zápis z eragona sem si vymyslela?celý mi to sežral a ještě  mi dal za jedna;-)

p.s.:ste fakt dobrý tohle bych nenapsala;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.